Nejdříve vyplníte formulář, ve kterém uvedete své jméno a kontaktní údaje a svoji situaci detailně popíšete. Následně bude Váš dotaz do 24 hodin naceněn a cenová nabídka Vám bude zaslána do emailu spolu s platebními údaji pro zaplacení. Pokud budete s cenou souhlasit, uhradíte ji do 7 dnů. Odpověď na Váš dotaz obdržíte zpravidla do 48 hodin od připsání částky na náš účet.
Cenu za vypracování odborné odpovědi je třeba uhradit předem, a to do 7 dnů od zaslání cenové nabídky na Váš email.
Cena dotazu se odvíjí od složitosti položeného dotazu, který je naceněn vždy individuálně. Cena dotazu začína od 99 Kč a takto zaslaná cena je konečná. V případě, že byste měli další doplňující dotazy, resp. podotázky, budou tyto naceněny vždy samostatně.
K dotazu nelze přikládat přílohy.
Po odeslání dotazu vám zašleme email s platebními údaji. V emailu bude uvedena částka, číslo účtu a variabilní symbol. Úhradu převodem můžete provést jakkoli jste zvyklí, elektronickým bankovnictvím, pomocí QR kodu nebo přímo ve Vaší bance.
Odpověď obdržíte na zadaný email zpravidla do 48 hodin od připsání ceny na náš účet. U složitejších případů se doba může prodloužit.
Pokud na písemný dotaz od nás neobdržíte odpověď do sedmi pracovních dnů od zaplacení na náš účet, vrátíme Vám peníze zpět na účet, ze kterého byly odeslány.
Ne, pokud s jejím zveřejněním nebudete při zadání dotazu souhlasit. Pokud s anonymizovaným zveřejněním svého dotazu souhlasíte stačí při zadání dotazu jeho zveřejnění odsouhlasit. Odsouhlasením zároveň získáte 10% slevu z ceny dotazu.
Vaše osobní údaje chráníme a budou využívány výhradně k účelu, pro který byly uděleny.
Na Vaše dotazy odpovídá JUDr. Eva Djačuková, která je advokátkou zapsanou v České advokátní komoře.
Advokátka se advokacii věnuje již přes 10 let, a má bohaté zkušenosti zejména v oblasti občanského práva se zaměřením na problematiku nájemného, nezaplacených faktur za zboží nebo služby, společného jmění manželů, výživného, náhrady škody, otázek spojených se smlouvou o dílo, pracovněprávních otázek (dlužná mzda, výpověď z práce atd.), půjček, exekuce a insolvence a otázku pojistných plnění.
Protože věříme, že online právní poradenství je budoucnost a nutnost. V dnešní uspěchané době je důležité mít někoho, kdo dokáže efektivně, rychle a levně poskytnout právní rady z pohodlí domova, aniž by klienti museli osobně navštěvovat advokátní kanceláře a ušetřili si tak peníze a čas.
Poradna nabízí právní pomoc firmám i jednotlivcům.
Základní filozofií našeho webu je jednoduchost a efektivita, kdy záměrem bylo vytvořit čistý a přehledný web bez rušivých elementů, kde je kladen důraz především na kvalitní obsah, což plně reflektuje námi poskytované právní služby. Retro design představuje propojení úcty k tradičním hodnotám právního systému a moderních technologií, které mají však pouze usnadnit cestu k právní radě. Stojíme si za tím, že námi poskytnuté právní služby jsou vždy profesionální s osobním přístupem advokáta.
Je to především díky našemu sekretářovi Hugovi (námi vyvinutou AI), který představuje administrativní výpomoc, čímž výrazně šetří náklady a urychluje administrativu spojenou s přijetím dotazu včetně kontroly zaplacení dotazu a následným informováním advokáta o zaplacení, aby dotaz mohl být zodpovězen co nejdříve po úhradě ceny dotazu. Advokát se tak nemusí zabývat vedlejší činností spojenou s dotazy nebo hlídat platby, ale plně se soustředit pouze na zodpovězení položené otázky a díky tomu nabídnout odpověď v krátkém čase a za přijatelnou cenu.
Ano, v případě zájmu a potřeby poskytujeme i právní zastoupení advokátem, kdy od ceny za právní zastoupení bude odečtena již uhrazená cena dotazu.
Ke každému dotazu přistupujeme individuálně a s maximální profesionalitou. Prostřednictvím naší poradny vyřešíte svůj právní problém rychle a za nízkou cenu, kdy odpověď od nás obdržíte do 48 hodin od zaplacení ceny dotazu.
Digipra mimo jiné nabízí pro podnikatele i pro jednotlivce možnost zdarma využít QR generátor plateb pro bezplatné přijetí bezhotovostní platby, a to s možností uložit platební údaje pro opětovné použití. Digipra se také zapojila do projektu Život dětem, v rámci kterého zdarma nabízí právní poradenství pro rodiče postižených dětí.
V prosinci 2018 jsem podala žádost o příspěvek na péči. Proběhlo sociální šetření, zamítnutí přiznání příspěvku na péči, odvolání, poté žaloba, kdy mi soud dal zapravdu. To se opakovalo znovu po podání rozkladu k MPSV, kdy se MPSV omlouvalo. Pak zase znovu další nařízené sociální šetření, znovu zamítnutí, odvolání, vyhrání žaloby u soudu, podání rozkladu u MPSV a znovu žádost o již třetí sociální šetření, které již odmítám, neboť při druhém sociálním šetření mne a mou maminku nakazili pracovníci respiračním infektem. Dnes mi přišlo vyjádřen MPSV, že musí prý dodržovat zákony a mám povinnost se podrobit sociálnímu šetření. Já se ale již sociálnímu šetření podrobila 2x a myslím, že to stačí. Můj zdravotní stav se stále jen zhoršuje. Posudková lékařka již v r. 2017 napsala, že můj zdravotní stav se již nemůže zlepšit ale jen zhoršil a že potřebuji soustavně každodenní péči druhé osoby. Prosím o radu, neboť na další sociální šetření již podle mne nemá MPSV právo, považuji to za ponižující, zásah do mých práv a svobody. Děkuji.
Dle ust. §21 odst. 1 písm. a) a b) zákona o sociálních službách, je žadatel o přiznání příspěvku na péči povinen podrobit se sociálnímu šetření, neboť při posuzování zdravotního stavu se vychází ze zdravotního stavu osoby doloženého nálezem vydaným poskytovatelem zdravotních služeb, z výsledku sociálního šetření a zjištění potřeb žadatele, popřípadě z výsledků funkčních vyšetření. Ust. §25 téhož zákona dále uvádí, že v řízení o přiznání příspěvku na péči je nezbytné provedení sociálního šetření v místě bydliště žadatele a následné posouzení stupně závislosti OSSZ. Bez splnění obou těchto podmínek nelze příspěvek přiznat, neboť úřad práce nemá zákonem stanovené podklady pro rozhodnutí o dávce. Pokud OSSZ nemá dostatečné podklady a nejsou splněny zákonné povinnosti žadatele, OSSZ nemůže posudek vypracovat a úřad práce nemůže příspěvek na péči přiznat. Při rozhodování o přiznání příspěvku na péči se vždy musí vycházet z aktuálních podkladů tak, aby výše příspěvku odpovídala aktuální situaci v době rozhodnutí. Nutno dodat, že při hodnocení, zda je osoba invalidní a v jakém stupni, se posuzují odlišná kritéria než při posouzení stupně závislosti. Při posuzování stupně závislosti posudkový lékař OSSZ hodnotí funkční dopad dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu na schopnost posuzovaného zvládat základní životní potřeby (§ 9 odst. 4 zákona o sociálních službách), mezi něž se řadí mobilita, orientace, komunikace, stravování, oblékání a obouvání, tělesná hygiena, výkon fyziologické potřeby, péče o zdraví, osobní aktivity a péče o domácnost (§ 9 odst. 1 zákona o sociálních službách). Tyto schopnosti zvládat životní potřeby se můžou v průběhu doby měnit, a proto je vždy ze strany úřadu nezbytné, aby před samotným rozhodnutím prověřil aktuální stav. S ohledem na výše uvedené skutečnosti, jsem toho názoru, že jste povinna se sociálnímu šetření podrobit znova, jelikož výsledek tohoto šetření je nezbytným předpokladem pro řádné a úplné rozhodnutí ve věci. Chápu, že podrobení se dalšímu sociálnímu šetření nemusí být pro Vás příjemné, avšak pokud se mu nepodrobíte, mohla byste se vystavit nebezpečí, že úřad práce Vaši žádost, s odkazem na ust. §21 odst. 3 zákona o sociálních službách, zamítne.